План заходів щодо національно- патріотичного виховання

Дата: 02.01.2024 12:26

План заходів щодо національно-патріотичного виховання молоді
на 2023/2024 навчальний рік

Термін проведення

1

Ознайомлення педагогічного колективу закладу з нормативно-правовою базою у сфері патріотичного виховання

Адміністрація школи

2

Активізувати впровадження нових форм, методів національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді

Педагогічний колектив

3

З метою сприяння набуттю молоддю соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу проводити серед учнівської молоді освітню, інформаційну роботу з вивчення, популяризації національної історії та культури шляхом ознайомлення з об’єктами історичної та культурної спадщини України  використовуючи активні форми роботи.

Класні керівники, вчителі предметники

4

Забезпечення вивчення та використання державної символіки України у навчально-виховному процесі.

Адміністрація школи

5

Залучити дітей та учнівську молодь до організації та проведення Всеукраїнських акції «Лист пораненому», «Подарунок Миколая» (передача листів, малюнків, власних виробів).

Класні керівники 1-11-х класів, учнівське самоврядування

6

Відвідання військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань  та знаходяться на лікуванні, проходять реабілітацію у військових шпиталях, лікарнях.

П-О, учнівське самоврядування

7

Проведення конкурсів, вікторин з питань ролі Збройних сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України та її громадян від княжої доби до часів незалежності.

Вчителі історії

8

Участь у всеукраїнській військово-спортивній патріотичній грі «Джура» та всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі.

відповідно до плану управління освіти

Вчитель предмету «Захист України»

9

При відзначенні національних свят та пам’ятних дат, зокрема Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України тощо, керуватися методичними матеріалами; організовувати наукові конференції, семінари, круглі столи; проводити військово-спортивні змагання, фестивалі-конкурси патріотичної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва; відвідувати музеї бойової слави; вшановувати сучасних героїв-захисників України та пам'ять загиблих за свободу, єдність та незалежність Українського народу.

Згідно плану

Заступник директора з ВР,З класні керівники, вчителі історії, правознавства, «Захисту України»

10

Проведення фестивалю української пісні «Сурми звитяги»

жовтень

Класні керівники 4-11-х класів, вчитель музики

11

Вдосконалювати громадську , волонтерську діяльність, пошукову, дослідницьку та проектну діяльності, діяльність учнівського самоврядування, активні форми роботи: флешмоби, акції.

Педагог-організатор

12

Ознайомлювати батьків із сучасними психолого-педагогічними знаннями, використовувати активні методи: тренінги, дискусії, дебати, аналіз виховних ситуацій, які сприяють усвідомленню батьками ролі сім’ї у вихованні дітей, формуванні патріотичних почуттів та готовності служити своїми знаннями, працею Україні.

Класні керівники, педагог-організатор

13

Оформлення в шкільній бібліотеці виставок друкованих видань до календарних державних свят і подій

згідно календаря подій

Шкільний бібліотекар

14

Проведення конкурсів плакатів, мультимедійних презентацій, буклетів на патріотичну тематику

Класні керівники, педагог-організатор

15.

Організація і проведення патріотичних благодійних акцій «ЗСУ потребує твоєї підтримки»

Учнівське самоврядування, класні керівники

16.

Організація та проведення приписки юнаків школи до призовної дільниці військкомату

Вчитель предмету «Захист України»

17.

З метою формування у вихованців патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України, виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки провести: - Виховні години та бесіди, уроки пам’яті – «Моя рідна Україна», «Знати і поважати Герб своєї Вітчизни, її прапор і гімн», «Наша вітчизна - Україна», «Державна символіка Батьківщини», «Твої права і обов’язки», «Що таке воля», «Рід, родина, рідня», «Патріотизм – нагальна потреба України», «Велика ціна визволення України» тощо

Заступник директора з ВР, класні керівники 1-11-х класів

18.

Взяти участь у святкуванні Дня миру

19,.

Долучитися до благодійної акції «Допомога дітям сходу України»

20.

Взяти участь у обласному навчально-виховному проекті «Подаруй оберіг для воїна»

21.

Виносити питання «Національно-патріотичне виховання» на батьківські збори, м/о класних керівників

Згідно графіку

Класні керівники 1-11-х класів, керівники м/о

22.

21 січня

Класні керівники 1-11-х класів, вчителі історії

23.

21 лютого

Вчителі української мови та літератури

24.

Виховні години, присвячені воїнам захисникам АТО, Небесної Сотні

25.

Дні вшанування пам’яті українського поета Т.Г.Шевченка

09.03-10.03

Вчителі української мови та літератури

26.

Міжнародний день рідної Землі

27.

Виховні години, приурочені річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС

28.

Бесіда «Юнакам про військову службу в ЗСУ»

Викладач предмету «Захист України»

29.

Міжнародні дні пам’яті та скорботи за загиблими під час Другої світової війни.

05.05.-10.05

Класні керівники 1-11-х класів, вчителі історії

30.

Міжнародний день родини «Сім’я, родина, рід, які слова святі, вони потрібні кожному в житті!»

31.

Участь у заходах до Дня Конституції України

Адміністрація школи, вчителі

32.

Участь у заходах до Дня Незалежності України

Адміністрація школи, вчителі

33.

Конкурс малюнків «Миру в Україні бути!»

34.

Книжкова виставка «Моя країна – Україна!»

Шкільний бібліотекар

35.

День захисників та захисниць України та українського козацтва. Спортивні змагання «Козацький гарт», виховні години (згідно плану)

Вчителі фізкультури, класні керівники 1-11-х класів