Правила поведінки біля водоймищ

Дата: 04.10.2023 15:13

1. Не загоряй надто довго — перегрієшся і отримаєш сонячний удар. 2. Не купайся і не пірнай у воду після тривалого перебування на сонці, тобі може стати погано. Купатися краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися. 3. Ніколи не пірнай у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, а інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, об яке можна поранитися, та густі водорості, у яких легко заплутатися. 4. Не грай у тих місцях, звідки легко впасти у воду. 5. Не влаштовуй у воді ігор, пов'язаних із захватами. 6. Не вирушай у плавання на самодільних плотах. 7. Не ходи купатися на водоймища без супроводу дорослих. 8. Не запливай на глибоке на надувних матрацах та кругах. Дитячий травматизм «Бережи свої очі!» 1. Не торкайся очей брудними руками, рукавами одягу тощо. Якщо в око потрапила порошинка, його треба промити кип'яченою водою, а коли це неможливо — видалити її чистим носовичком. 2. Дотримуйся правил безпеки під час роботи у майстерні або виконуючи хатню роботу. 3. Не нахиляйся низько над каструлею з окропом або сковорідкою, на якій шкварчить масло. 4. Будь дуже обережним із пральним порошком, розчинами для миття посуду та іншими хімічними речовинами. Перед застосуванням зверни увагу, на їхню упаковку — на ній має бути написано, як поводитись, якщо така речовина потрапила в очі. 5. Обережно поводься із гострими предметами під час гри! Розмахуючи палицею перед обличчям товариша, ти можеш випадково поранити йому око. 6. Будь уважним під час прогулянок та забав. У лісі чи в саду око може поранити гостра гілка. 7. Якщо ти сильно пошкодив око, негайно звернися до лікаря! Користування громадським транспортом 1.Посадка в громадський транспорт здійснюється лише з посадочної площадки, або узбіччя тротуару. 2. До транспорту слід підходити після повної його зупинки. 3. Посадка на громадський транспорт відбувається дисципліновано, в порядку черги. 4. Зайшовши в салон, необхідно пройти вперед, не створюючи натовп біля дверей. 5. Забороняється висовуватись з вікон. 6. Не можна ходити по салону під час руху автотранспорту – це небезпечно. 7. Під час руху не можна відволікати водія розмовами і заважати водієві керувати транспортним засобом. 8. Не можна відчиняти двері, не дочекавшись зупинки. 9. Не можна перешкоджати зачиненню дверей. 10. На зупинках виходять у сторону тротуару чи узбіччя. 11. Заборонено їздити на підніжках транспорту або чіплятись за борти машин. 12. Дітей слід перевозити лише в сидячому положенні. 14. Малюків під час руху транспорту необхідно тримати на руках, або у спеціальних кріслах. 15. Проїзд дітей в кузові транспортного автомобіля дозволяється лише тоді, коли кузов обладнаний сидіннями, а заднє сидіння має спинку. У кузові повинно знаходитись не менше двох дорослих. Висадка і посадка здійснюється через правий або задній борт. 16. На мотоциклах дітей перевозять у колясках, з надітим шоломом. Посадка і висадка здійснюється лише на праву сторону.