Вправа «Вступ»(3 хв)

Дата: 04.10.2023 15:25

Вправа «Вступ» складається з таких кроків:

· представлення тренерів (у разі, якщо учасники з ними незнайомі);

· оголошення теми тренінгу;

· ознайомлення учасників з особливостями методики проведення заняття.

Вступне слово тренера.Тема сьогоднішнього заняття «Що необхідно знати дітям, щоби вміти захищати свої права?» Теоретичний і практичний матеріал сьогоднішнього тренінгу має на меті краще пізнати себе, допомогти вам усвідомити глибинний зміст і суть прав дітей, навчитись аналізувати, регулювати свою поведінку, ознайомитися з правилами та механізмом захисту прав дитини.

Дане заняття не є серією лекцій, які бажано слухати в тиші, записувати та запам'ятовувати. Заняття дасть вам змогу розглянути вже напрацьований досвід у сфері прав дитини, їх розвитку. У ході заняття планується ознайомлення з текстом Конвенції ООН «Про права дитини», законодавством України про захист прав дитини, механізмами захисту ваших прав.

З дитинства відоме слово «тренування». Слово «тренінг» означає те ж саме - тренування нових навичок. Наш сьогоднішній тренінг буде складатися з трьох блоків: вступного, основного та заключного. Під час вступного блоку нам необхідно прийняти правила тренінгу, провести вправи «знайомство» й «очікування». Під час основного блоку ми дізнаємось, які умови необхідні для захисту прав дитини та яке міжнародне й українське законодавство спрямоване на захист прав дитини. Під час заключного блоку ми підіб'ємо підсумки нашого заняття.

Чого ж слід навчитися, захищаючи свої права? Це довгий список, але, перш ніж навчитися захищати права, треба дізнатись, які саме права є в дитини та яким чином їх можна захистити. Саме на ці запитання ми будемо шукати відповіді під час сьогоднішнього тренінгу.